watermark logo

Vánoční vražda - DETEKTIVKA - P.D.Jamesová - Dana Syslová,Iva Janžurová, Jaroslav Plesl

11 Views
Freebound1
22
Published on 25 Apr 2021 / In Entertainment

Detektivní případ, jehož součástí byla ve 40. letech sama spisovatelka, slavná autorka detektivních příběhů P. D. Jamesová.
Napsala Phylis Dorothy Jamesová.

Účinkují Dana Syslová, Radúz Mácha, Tereza Císařová, Miloslav König, Iva Janžurová, Jaroslav Plesl, Tomáš Pavelka, Marie Štípková, Ondřej Brousek a Aleš Vrzák.

Přeložila Petra Diestlerová. Dramatizace Kateřina Rathouská. Hudba Miroslav Tóth. Zvukový mistr Radek Veselý. Dramaturgie Zuzana Vojtíšková. Režie Izabela Schenková. Natočeno 2020.

Známá detektivkářka P. D. Jamesová v příběhu vzpomíná na neobyčejný zážitek ze svého mládí. Co se na Vánoce stalo v bohatém domě s dobrou pověstí? Co vyšetřila policie a co zjistila sama autorka?

Inscenací s názvem Vánoční vražda, kterou připravila Kateřina Rathouská podle stejnojmenné povídky v překladu Petry Diestlerové, přispěje rozhlas k oslavě letošního 100. výročí narození slavné anglické spisovatelky.
Známá detektivkářka P. D. Jamesová v povídce vystupuje na sklonku svého života a vzpomíná na zážitek ze svého mládí. Nečekaně tehdy ovdověla a babička, s níž se skoro neznala, ji pozvala na oslavu Vánoc. Mladá Phyllis se v babiččině domě setkala nejen s bratrancem Paulem, ale také s vzdáleným příbuzným Rowlandem Maybrickem.

Phyllis z přítomnosti žoviálního, neomaleného, sebevědomého mladíka, který přijel ocenit babiččiny staré mince, není příliš nadšená. Na klidu jí rozhodně nepřidá skutečnost, že v noci na Hod Boží dojde k vraždě. Co se v bohatém domě s dobrou pověstí na Vánoce vlastně stalo? Co vyšetřila policie a co zjistila P. D. Jamesová? Phyllis si o Vánocích sice neodpočinula, jak by si přála, ale zážitek ji přivedl k psaní detektivních příběhů.

Show more
0 Comments sort Sort By